Jeseník OPEN – Bleskový turnaj

V rámci šachového festivalu v Jeseníku se uskutečnil i turnaj v bleskovém šachu. Rýmařovskou šachovou obec na turnaji reprezentovala zkušená dvojice Jan Štefanišin (38. místo) a Rostislav Mezihorák (81. místo) a nadějný dorostenec Filip Večerka. Ten byl vůbec na svém prvním turnaji v tomto šachovém formátu a umístil se na 83. místě.

 

Kompletní výsledky:

https://chess-results.com/tnr807563.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES

Olomoucké šachové léto

Trojice rýmařovských šachistů se zúčastnila významného českého šachového festivalu s názvem Olomoucké šachové léto. V kategorii OPEN (Turnaj C) se na 39. místě umístil Jan Štefanišin. V kategorii seniorů nad 65 let (Turnaj D2) se z dvojice Rostislav Mezihorák a Jiří Strakoš lépe vedlo prvnímu jmenovanému, který se umístil na velmi kvalitním 27. místě. Jiří Strakoš obsadil 58. místo.

 

Kompletní výsledky turnaje:

https://chess-results.com/tnr736421.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE&turdet=YES&flag=30

Slavnostní zakončení šachového kroužku

Na tréninku v pátek 17. 6. 2023 proběhlo slavnostní ukončení sezóny a tréninku šachového kroužku v sezóně 2022-2023. Na tréninku byly vyhodnoceni nejlepší hráč a skokani roku v jednotlivých kategoriích. Stali se jimi:

 

Nejlepší hráč do 18 let: Leo Novák

 

Skokan roku starší žáci: Filip Večerka

 

Skokan roku mladší žáci: Matyáš Magdoň

 

Skokan roku benjamínci: Anna Nováková

Všem oceněným gratulujeme a těšíme na shledání po letních prázdninách!

 

 

Okresní přebor zakončil šachovou sezónu žáků

V sobotu 15. 4. 2023 se v Krnově uskutečnil vrchol sezóny – Okresní přebor mládeže v šachu. Rýmařov na turnaji reprezentovalo 8 hráčů ve 3 věkových kategoriích.

 

V kategorii mladších žáků bojoval Matyáš Magdoň, který se 3 body umístil na 11. místě. Mezi staršími žáky si vedl nejlépe Filip Večerka, který skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Následovali 13. Patrik Gruss, 16. Ivan Holub, 20. Josef Jureček a 21. Václav Ondra.

 

Poslední dva rýmařovští reprezentanti bojovali v rámci kategorie dorostu. Okresním přeborníkem se stal rýmařovský David Staník. Erik Gruss se umístil na stříbrném stupínku.

 


Výsledky turnaje:

https://chess-results.com/tnr754955.aspx?lan=5&art=1

Krajská soutěž je u konce

V posledním 12. kole Krajské soutěže „A“ měla ŠO Jiskra Rýmařov (vzhledem k lichému počtu týmů) volný los. Rýmařovští hráči zakončili krajskou soutěž na 7. místě, což je sice horší umístění, než v minulých sezónách, ale na druhou stranu se s úspěchem dařilo do sestavy nasazovat mladé nadějné hráče.

 


Kompletní výsledky KS:

https://www.chess.cz/soutez/2911/

David Staník oceněn mezi nejlepšími sportovci města Rýmařov

Ve středu 22. 3. 2023 se v prostorách SVČ Rýmařov konalo tradiční oceňování nejlepších sportovců města Rýmařov. Za ŠO Jiskra Rýmařov byl oceněn nejlepší dorostenec uplynulé sezóny David Staník.

 

zdroj fotografie: https://www.facebook.com/mestorymarov/photos/pcb.964099658334346/964088808335431

 

David úspěšně reprezentoval na turnajích jednotlivců (3. místo v celkovém hodnocení seriálu Velkých cen) i v seniorských soutěžších družstev, kde se stal již neodmyslitelnou součástí elitního rýmařovského mužstva. Oceněna byla i jeho aktivita v rámci tréninku mladších žáků šachového kroužku.

 

Gratulujeme!

OP: 7. kolo

V posledním 7. kole Okresního přeboru Bruntál čekal na rýmařovské hráče nejtěžší možný oříšek, kdy v domácím prostředí přívítali doposud suveréní Vrbno pod Pradědem.

 

Příležitost tentokrát dostali nováčci. Na 3. šachovnici se přestavil Filip Krečmer a na 4. benjamínek Leo Novák. První dvě desky hájili o něco zkušenější Patrik Gruss (1. šachovnice) a Filip Večerka (2. šachovnice). Soupeř oproti tomu přijel prakticky v nejsilnější možné sestavě. Vrbno nakonec zvítězilo jednoznačně 4:0.

 

V celkovém pořadí okresního přeboru obsadil rýmařovský „B“ tým konečné 5. místo (ze 7. týmů), což je oproti minulým sezónám posun vpřed.

 


Kompletní výsledky OP:

https://www.chess.cz/soutez/2919/

VC Krnova 2023

Poslední turnaj okresního seriálu Velkých cen v sezóně 2022-2023 hostil již tradičně Krnov. Na turnaji se představilo hned 10 rýmařovských reprezentantů. V kategorii benjamínků obsadil Leo Novák 9. místo a Viktor Martinka 29. místo. Mezi mladšími žáky zaznamenal rýmařovský Matyáš Magdoň 15. příčku.

 

 

Největší zastoupení měl rýmařovský oddíl mezi staršími žáky, kde se představilo hned 7 hráčů. Nejlépe si vedli 10. Filip Večerka a 13. Roman Svatoň. Zbylá pětice Patrik Gruss, Filip Krečmer, Ivan Holub, Erich Schreiber a Václav Ondra se umístila v rozmezí 17. a 27. místa.

 

 

Kompletní výsledky:

 

Benjamínci

 

Mladší žáci

 

Starší žáci

 

Odkaz na článek pořadatele