Valašská Bystřice OPEN

Rýmařovský hráč Jan Štefanišin bojoval tento týden na turnaji v klasickém šachu ve Valašské Bystřici. Na turnaji získal 5 bodů z 9 partií a obhájil své nasazení, když se umístil na konečném 17. místě.

 

Výsledky

Jiří Strakoš na MČR tělesně handicapovaných

Rýmařovský matador Jiří Strakoš se v minulém týdnu zúčastnil Mezinárodního mistrovství ČR v šachu hráčů s tělesným handicapem. Jiří Strakoš patří k tradičním účastníkům akce. Svou letošní účast zhodnotil slovy: Nedopadl jsem tentokrát, jak jsem doufal, ale jako setkání s přáteli po roce to bylo dobré.“ Na závěr je nutno poděkovat organizátorům a vyjádřit obdiv hráčům, kteří i se přes svůj handicap aktivně věnují šachovému dění. Jsou pro nás ostatní skutečnou inspirací.

Jeseník OPEN 2022

Druhý a třetí srpnový týden patřil tradičnímu šachovému turnaji Jeseník OPEN. Na 211 hráčů se utkalo v turnaji hraném vážným tempem 90 minut na 40 tahů + 30 na dohrávku, přičemž za každý provedený tah přibylo hráčina časomíře 30 sekund.

 

Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií. V kategorii „A“ bojovali převážně hráči s ratingem nad 1900 ELO bodů. V kategorii „B“ poté hráči s ratingem nižším. Do bojů v kategorii „B“ zasáhlo i duo zkušených rýmařovských reprezentantů – Rostislav Mezihorák a Jiří Strakoš.

 

Pokračovat ve čtení „Jeseník OPEN 2022“

Sezóna 2021–2022 se pro šachovou Jiskru nesla ve znamení „brambor“

Předešlé dva roky dění ve světě sportu velmi nepříznivě ovlivnila pandemie koronaviru. Uplynulá sezóna 2021–2022 tak byla pro mnoho klubů a oddílů možností znovu obnovit plnohodnotnou činnost. Nejinak tomu bylo v případě šachového oddílu ŠO Jiskra Rýmařov. Šachová Jiskra se opět zapojila do bojů v regionálních soutěžích družstev a pro své juniory připravila bohatý turnajový program.

 

Pokračovat ve čtení „Sezóna 2021–2022 se pro šachovou Jiskru nesla ve znamení „brambor““

Slavnostní zakončení šachového kroužku

Přestože poslední trénink šachového kroužku ve školním roce 2021-2022 se uskuteční až 24. 6. 2022. Slavnostní zakončení proběhlo již v pátek 17. 6. 2022. Na slavnostním zakončením byly předány ceny nejlepším mladým hráčům:

 

Nejlepší hráč do 18 let: David Staník

 

Skokan roku (benjamínci): Leo Novák

 

Skokan roku (žáci): Jan Martinček

 

Každý z žáků si odnesl vysvědčeníčko za úspěšné absolvování šachového kroužku v letošním školním roce.

 

 

KS A: 11. kolo

V posledním kole Krajské soutěže „A“ letošního ročníku si Jiskra připsala výhru 4,5:3,5 nad Šachy Krnov „A“. ŠO Jiskra Rýmařov tak zakončila sezónu na pěkném 4. místě.