OP Bruntál: 1. a 2. kolo

V sobotu 5. 11. 2023 se uskutečnilo první dvojkolo Okresního přeboru družstev okresu Bruntál. V prvním zápase podlehlo rýmařovské „B“ družstvo soupeři z Bruntálu (ŠK Bruntál „C“) vysoko 0,5:4,5, kdy na jedinou remízu dosáhl Erik Gruss. Ve druhém zápase si béčko spravilo náladu a zvítězilo nad Granitolem Moravský Beroun 3:2 (vítězství: Gruss E., Večerka F., Novák L.).

 

Odkaz na stránky soutěže:

https://www.chess.cz/soutez/3080/

GP Krnov 2023

První turnaj krajské Gran Prix v šachu hostil Krnov. Na turnaj se vydala čtveřice rýmařovských zástupců. Leo Novák vybojoval v kategorii U10 31. místo a Matyáš Magdoň v kategorii U14 42. místo.

 

Hned dvojice rýmařovských hráčů  reprezentovala v kategorii U18. Filip Večerka se umístil na konečném 34. místě a Filip Krečmer na 44. místě.

 

Kompletní výsledky:

 

https://www.chess.cz/soutez/sachovnice/3008/kolo-1/

Jeseník OPEN – Bleskový turnaj

V rámci šachového festivalu v Jeseníku se uskutečnil i turnaj v bleskovém šachu. Rýmařovskou šachovou obec na turnaji reprezentovala zkušená dvojice Jan Štefanišin (38. místo) a Rostislav Mezihorák (81. místo) a nadějný dorostenec Filip Večerka. Ten byl vůbec na svém prvním turnaji v tomto šachovém formátu a umístil se na 83. místě.

 

Kompletní výsledky:

https://chess-results.com/tnr807563.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES

Olomoucké šachové léto

Trojice rýmařovských šachistů se zúčastnila významného českého šachového festivalu s názvem Olomoucké šachové léto. V kategorii OPEN (Turnaj C) se na 39. místě umístil Jan Štefanišin. V kategorii seniorů nad 65 let (Turnaj D2) se z dvojice Rostislav Mezihorák a Jiří Strakoš lépe vedlo prvnímu jmenovanému, který se umístil na velmi kvalitním 27. místě. Jiří Strakoš obsadil 58. místo.

 

Kompletní výsledky turnaje:

https://chess-results.com/tnr736421.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE&turdet=YES&flag=30

Slavnostní zakončení šachového kroužku

Na tréninku v pátek 17. 6. 2023 proběhlo slavnostní ukončení sezóny a tréninku šachového kroužku v sezóně 2022-2023. Na tréninku byly vyhodnoceni nejlepší hráč a skokani roku v jednotlivých kategoriích. Stali se jimi:

 

Nejlepší hráč do 18 let: Leo Novák

 

Skokan roku starší žáci: Filip Večerka

 

Skokan roku mladší žáci: Matyáš Magdoň

 

Skokan roku benjamínci: Anna Nováková

Všem oceněným gratulujeme a těšíme na shledání po letních prázdninách!

 

 

Okresní přebor zakončil šachovou sezónu žáků

V sobotu 15. 4. 2023 se v Krnově uskutečnil vrchol sezóny – Okresní přebor mládeže v šachu. Rýmařov na turnaji reprezentovalo 8 hráčů ve 3 věkových kategoriích.

 

V kategorii mladších žáků bojoval Matyáš Magdoň, který se 3 body umístil na 11. místě. Mezi staršími žáky si vedl nejlépe Filip Večerka, který skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Následovali 13. Patrik Gruss, 16. Ivan Holub, 20. Josef Jureček a 21. Václav Ondra.

 

Poslední dva rýmařovští reprezentanti bojovali v rámci kategorie dorostu. Okresním přeborníkem se stal rýmařovský David Staník. Erik Gruss se umístil na stříbrném stupínku.

 


Výsledky turnaje:

https://chess-results.com/tnr754955.aspx?lan=5&art=1