Jiskra zakončila Krajskou soutěž „A“ vítězstvím nad Šachy Krnov „B“

V posledním kole Krajské soutěže „A“ se Jiskra postavila proti týmu Šachy Krnov „B“. Rýmařovské „áčko“ bylo již před posledním kolem pevně usídleno uprostřed tabulky s jistotou nejhůře 7. místa. Příležitost zahrát tak dostali ve velkém svěřenci a odchovanci šachového kroužku, a to na úkor 3 (z prvních 4 nasazených!) hráčů základní sestavy.

 

Po lítém boji se rýmařovským mladíkům doplněným o zkušené matadory Honzu Štefanišina, Rosťu Mezihoráka a Jirku Strakoše podařilo urvat vítězství 4,5:3,5, když si celý bod připsali Honza Štefanišin, Jirka Strakoš a Erik Gruss a půlbod Rosťak Mezihorák, Patrik Gruss a Roman Svatoň.

 

V konečném pořadí tak Rýmařov poskočil na konečné 5. místo, čímž o 2 příčky vylepšil výsledek z loňské sezóny!

 

Výsledky 11. kola

 

Celkové výsledky KS „A“

KS A: 10. kole

Po velmi napínavém průběhu porazila ŠO Jiskra Rýmařov na domácí půdě TJ Tatran Město Albrechtice těsně 4,5:3,5 (vítězství: Pavlásek B., Štefanišin J., Staník D.; remízy: Fojtík V., Pavlásek L., Strakoš J.).

 

Kompletní výsledky:

Šachovnice

Předseda oddílu slaví významné jubileum

Dnes 13. března slaví náš hráč, trenér a hlavně dlouholetý předseda oddílu pan Rostislav Mezihorák 70. narozeniny. Pan Mezihorák je s rýmařovskou šachovou obcí spojen již od mládí, kdy se jako starší žák a dorostenec začal královské hře věnovat. I když do světa šachu vstoupil o něco později, než jeho vrstevníci, dokázal se velmi rychle stát jedním z pilířů rýmařovských družstev.

 

 

 

Ve druhé polovině 80. let se pak pan Mezihorák stal předsedou rýmařovského šachového oddílu a  je už to bezmála 40. let co v této funkci odvádí neskutečnou práci, ať už při vychovávání nových generací hráčů nebo při pořádání šachových akcí.

 

Děkujeme a přejeme mnoho štěstí, zdraví a elánu do dalších let!

KS A: 8. kolo

V osmém kole krajské soutěže utrpěla Jiskra Rýmařov vysokou porážku 0,5:7,5 s ŠK TJ Dolní Benešov „B“. V zápase, ve kterém nastoupilo za Jiskru hned 5 dorostenců a juniorů, zaznamenal jedinou remízu domácího týmu David Staník.

 

Kompletní výsledky 8. kola

Velká cena Krnova

Na Velké ceně Krnova v šachu reprezentovala Jiskru pětice mladých hráčů. V kategorii benjamínků dosáhl na 8. místo Leo Novák. Mezi mladšími žáků dosáhl na stejné umístění Matyáš Magdoň. V kategorii starších žáků se nejvíce dařilo Filipu Večerkovi na 9. místě. Filip Krečmer se umístil na 11. místě a Robin Štefek na 14. místě.

 

Výsledky:

 

benjamínci

 

mladší žáci

 

starší žáci

KS A: 7. kolo

V sedmém kole se Jiskra utkala s doposud vedoucím týmem soutěže Orlem Opava „A“. Jiskra slavila vítězství 5:3 (vítězství: Štefanišin J., Fojtík V., Gruss E., Staník D.; remízy: Pavlásek L., Strakoš J.) a vylepšila tak své postavení v tabulce na průběžné 5. místo.

Velká cena Vrbna pod Pradědem

Hned šest rýmařovských žáků reprezentovalo na Velké ceně Vrbna pod Pradědem. Nejlépe si vedl benjamínek Leo Novák, který obsadil krásné páté místo. Jen o stupínek níže stanul v kategorii mladších žáků Matyáš Magdoň, který tak zaznamenal svůj doposud nejlepší výsledek v životě. Velmi kvalitní umístění zaznamenal i Filip Večerka v kategorii starších žáků, když obsadil 7. místo.

 

V kategorii mladších žáků dále bojoval Matyáš Košárek, který se umístil na 13. místě, a v kategorii starších žáků se o turnajové vavříny utkali Filip Krečmer (15. místo) a Robin Štefek (17. místo).

 

Výsledky:

 

benjamínci

 

mladší žáci

 

starší žáci

KS A: 6. kolo

V šestém kole Krajské soutěže „A“ si rýmařovské áčko připsalo jasnou výhru nad hosty z Fulneku 5,5:2,5 (vítězství: Pavlásek B., Štefanišin J., Fojtík V., Gruss E., Staník D.; remíza: Pavlásek L.).