Velká cena Rýmařova zná své vítěze

V sobotu 6. 11. 2021 proběhl v SVČ Rýmařov po roční odmlce opět turnaj ze seriálu Velkých cen žáků okresu Bruntál v šachu. Na turnaj zavítalo bezmála 60 mladých šachistek a šachistů, kteří se utkali celkem ve třech kategoriích.

Nejmladší kategorii benjamínků ovládl suveréním způsobem Matyáš Herentin se ziskem 7 bodů ze 7 partií před druhou Alenou Kadlecovou (5,5 bodu) a třetím Martinem Krygelem (5 bodů). Všichni tři medailisté reprezentovali Šachy Krnov. Rýmařovský Leo Novák získal své první turnajové ostruhy a po statečném výkonu se umístil na 14. místě.

V kategorii mladších žáků byl boj o medaile velmi vyrovnaný a o medailovém pořadí rozhodovalo až pomocné hodnocení. První místo nakonec obsadil Matěj Bala před druhým Tadeášem Křížem (oba Šachy Krnov), kdy oba hráči získali shodný počet 6 bodů. Boj o třetí místo byl neméně dramatický, kdy třetí příčku urval pětibodový Matyáš Rybár (Sokol Vrbno pod Pradědem) na úkor rovněž pětibodového Jaroslava Kadlece (Šachy Krnov). Hráči Jiskry Vašek Ondra a Filip Krečmer se umístili na 14., resp. 15. místě.

V kategorii starších žáků vyhrál, věkem ještě mladší žák a rovněž čerstvý Mistr ČR do 10 let, Matěj Mydlář (Šachy Krnov) se ziskem 6,5 bodu. Stříbrný skončil Jan Vrba (ŠK Bruntál) – 5,5 bodu. Bronz připadl Davidu Stileczovi (TJ Tatran Město Albrechtice), který odsunul na nepopulární čtvrté místo domácího Davida Staníka. Oba hráči získali shodně 5 bodů a o celkovém pořadí rozhodovalo, až pomocné hodnocení. Dalšími domácími reprezentanty byli 8.  Patrik Gruss, 16. Josef Jureček, 17. Ivan Holub, 19. Milan Hamšík a 21. Erich Schreiber.

V kategorii OPEN určené pro nejstarší žáky a trenéry kraloval Vilém Walters (ŠK Bruntál) před dvojicí Martin Slovák (ŠO Jiskra Rýmařov) a Zbyněk Vrba (ŠK Bruntál), kteří se podělili o druhé až třetí místo.