Velká cena Bruntálu

V sobotu 26. 3. 2022 se završil okresní seriál Velkých cen žáků v šachu pro sezónu 2021-2022. Finálový turnaj se konal v Bruntále a zúčastnilo se jej 5 hráčů ŠO Jiskry Rýmařov.

V kategorii benjamínků hájil rýmařovské barvy Leo Novák, který ukázal, že se neustále zlepšuje a že od posledního turnaje, kterého se zúčastnil, ušel velký kus cesty. Se ziskem 3 bodů obsadil 13. místo. Trenéry však potěšila zejména předvedená hra.

Mezi mladšími žáky bojoval již zkušený Vašek Ondra a premiérovou účast na turnaji si připsal Honza Martinček. Honzík předvedl pěkný výkon a připsal si 3 body a konečné 9. místo. Vašek Ondra, kterému tentokrát nepřál los, se umístil se 2,5 body na 13. místě.

V kategorii starších žáků bojoval o medaile, jako již tradičně, David Staník, ten chtěl prolomit letošní prokletí 4. míst. Bohužel se mu to podařilo a se 4,5 body se tentokrát umístil na 5. místě, když mu na stříbro chybělo 0,5 bodu. Dalším rýmařovským reprezentantem v kategorii starších žáků byl Erich Schreiber, který se umístil se 3 body na 13. místě.