Hodnocení sezóny v krajské soutěži

„A“ tým Jiskry Rýmařov si v letošním ročníku Krajské soutěže „A“ připsal velmi pěkné a kvalitní brambory. A jak hodnotí letošní sezónu naši hráči? Jejich názory přinášíme níže ;-).

David Staník

 

Tahle šachová sezóna ve vážných partiích byla pro mě snad úplně první, které jsem se na 100% zúčastnil a musím říct, že jsem spokojen s celým průběhem. Jsem spokojen s mými výkony i s výkony našeho družstva. Konkurence v soutěži byla velká, žádná partie, alespoň pro mě, nebyla jednoduchá a doufám, že to takhle bude pokračovat i příští sezónu.

 

Na druhou stranu ale doufám, že se zlepšíme a že další sezónu obsadíme ještě lepší místo v celkovém pořadí. Náš tým má celkem velkou hloubku, máme spoustu mladých a talentovaných šachistů, kteří se s trochou úsilí také dokážou dostat do naší sestavy a pomoct nám ve finálním vítězství, tudíž si myslím, že to můžeme zvládnout.

Jan Štefanišin

 

Na začátku sezóny jsme si všichni pokládali čtyři otázky:

 

  1. Dokáže Lukáš Pavlásek udržet svou sérii X-letou sérii neproher?
  2. Kolikrát tentokrát prohraje náš kapitán na čas?
  3. Porazí David Staník malého krnovkého talenta Mydláře?
  4. A dokážu já zahrát svou neotestovanou anglickou proti Janyškům a neprohrát okamžitě v zahájení?

No a ono to dopadlo. Lukášova šňůra pokračuje. Kapitán odolal časové gilotině, i když jsem se ho jednou chystal probudit kopnutím do kotníku. Mydlář Davida celou partii mydlil, ale nakonec to zmydlil a nastavil Davidovi elo. A já grandiózně prohrál až v remízové koncovce po tom, co jsem celou dobu vyhrával. A taky jsme vůbec nemuseli bojovat o postup, protože bylo jisto snad po čtvrtém kole. Jo, tahle sezóna ušla.

Lukáš Pavlásek

 

Úroveň krajské soutěže v posledních letech vzrostla, proto jsme si před sezónou museli přiznat, že mezi top favority nepatříme. Přesto jsme byli připraveni prát se o co nejlepší výsledek. Oproti době předcovidové jsme v týmu provedli několik změn. Do základu se propracovali dva junioři a obecně se mladí hráči (včetně mě) posunuli soupiskou vzhůru.

No a jak to celé dopadlo? Výsledkově určitě nad očekávání! Z deseti zápasů jsme ovládli šest, dva zremizovali a pouze dva prohráli. Navíc jsme padli pouze s největšími favority soutěže. Tým fungoval velmi dobře a trochu překvapivě, byly dominantní zejména první čtyři šachovnice. Junioři hráli velmi dobře, a to jak nováček David, tak zkušenější Erik. Mám radost, že do bojů zasáhli i náhradníci Roman, Patrik a Milan.

 

Co se týče mých výkonů, no ty byly všelijaké. V prvním kole jsem sice nějakým zázračným způsobem vydřel celý bod. No ale pak následovala nekonečná šňůra sedmi remíz… Sice jsem opět neprohrál, ale mrzí mě nevyužité šance. Asi jediná z těch partií, kterou jsem si vyloženě užil, byl Alapin s krnovským talentem Matějem Jaššem. Jinak to byl spíš boj, stress a plichty ;-).