Okresní přebor žáků zakončil šachovou sezónu

V sobotu 30. 4. 2022 se šestice rýmařovských žáků vypravila na poslední turnaj letošní sezóny do Krnova, kde se zúčastnila Okresního přeboru mládeže v šachu. Tato akce byla pro mládež, jako již tradičně, vyvrcholením okresní šachové sezóny.

 

David Staník získal 3. místo v celkovém pořadí VC

Na úvod čekala na mladé rýmařovské reprezentanty jedna příjemná povinnost, a to jít na slavnostní předání pohárů za celkové hodnocení seriálu Okresních velkých cen žáků v šachu. Zde mohli zatleskat svému kamarádovi a oddílovému parťákovi Davidu Staníkovi, který si odnesl pohár za třetí místo v kategorii starších žáků. Pro Davida se jednalo o velkou satisfakci po několika čtvrtých a pátých místech na jednotlivých turnajích. Po předání cen a slavnostních gratulacích se již rozhořel lítý boj o tituly okresních přeborníků.

V kategorii mladších žáků reprezentoval Jiskru pouze jeden hráč. Byl jím Vašek Ondra, který odehrál pěkný turnaj a se 3 body obsadil 11. místo.

Hned čtyři Rýmařovští hráči se zapojili do turnajového zápolení v kategorii starších žáků. Bohužel zde se turnaj úplně nevyvedl Erichu Schreiberovi, který obsadil s 1 bodem 19. místo. Nicméně Erich byl ve své kategorii mezi nejmladšími a v příštích letech bude mít určitě plno příležitostí svůj výsledek vylepšit. Více se dařilo o něco zkušenějšímu tandemu Roman Svatoň a Milan Hamšík, kteří shodně se 3 body obsadili 13., resp. 14. místo.

Největší naděje rýmařovských trenérů se v této kategorii upínali k Davidu Staníkovi, který byl turnajovým spolufavoritem. David po celý turnaj předváděl kvalitní výkony, bohužel se mu v posledním roce opravdu lepí  smůla na paty a skončil, jako klasicky, bramborový.

V nejstarší kategorii dorostu byl rýmařovským žolíkem Erik Gruss. Turnaj dorostu byl od začátku do konce zamotaný a plný zvratů. Erik ještě v posledním kole bojoval o vítězství, nicméně nadějně rozehranou partii prohrál a umístil se na konečném 5. místě, když mu na 1. místo chyběl bod a na druhé místo 0,5 bodu.

Teď už čekají na žáky ŠO Jiskry Rýmařov turnajové prázdniny. Nicméně tréninky šachového kroužku běží dál a Jiskra se bude snažit připravit se co nejlépe na sezónu příští!