Velká cena Bruntálu – Leovi to zacinkalo!

V sobotu 3. prosince hostil SK Bruntál již 3. turnaj okresního seriálu velkých cen v aktuální sezóně. Na turnaji se představilo hned 8 rýmařovských hráčů. Nejlépe z nich si vedl Leo Novák, který bral bronzovou medaili!

 

Největší zastoupení měla ŠO Jiskra Rýmařov tradičně v kategorii starších žáků, kde reprezentovalo hned 6 hráčů. Hned tři rýmařovští hráči – Patrik Gruss, Filip Večerka a Roman Svatoň bojovala až do závěrečných kol o medaile. Bohužel Patrik, který měl po 5. kolech skvělé 4 body nezvládl ani jednu ze slibně rozehraných posledních dvou patrií a bral konečné 8. místo. O něco lépe vyšla poslední kola Filipu Večerkovi, kterého výhra v posledním kole katapultovala na 6. místo. Filip tak byl nejlépe umístěným rýmařovským hráčem v této kategorii. Bohužel, po slibné úvodu, se závěrečná kola nepovedla ani Romanu Svatoňovi, který se z čelních příček propadl na konečné 13. místo.

 

Ostatním rýmařovským hráčům v této kategorii se bohužel tolik nedařilo. Ivan Holub se umístil na 16. místě, Josef Jurček na 18. místě a Milan Hamšík na 21. místě.

 

Osamělým rýmařovským mohykánem v kategorii mladších žáků byl Matyáš Magdoň, který se šachu věnuje teprve krátce. Předvedl však sympatickou hru a obsadil konečné 17. místo.

 

Rovněž jednoho reprezentanta měla Jiskra i mezi nejmladšími benjamínky. Leo Novák hrál celý den výborně. Nakonec získal 5 bodů ze 7 partií a umístil se na bronzovém stupínku, což je skvělým úspěchem! Turnaj byl velmi napínavý, protože na 5 bodů dosáhli celkem 3 hráči. Leo však oba další pětibodové hráče porazil ve vzájemném zápase a měl lepší i všechna další pomocná hodnocení.

 

Výsledky turnaje:

https://chess-results.com/tnr704219.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&snr=9