Filip Večerka bere stříbro z Velké ceny Bruntálu

Druhý podnik okresního seriálu Velkých cen mládeže v šachu hostil v sobotu 25. 11. 2023 Bruntál. Na turnaji pochopitelně nemohla scházet rýmařovská výprava, která tentokrát měla čtyři želízka v ohni.

V kategorii benjamínků obhajoval loňský bronz Leo Novák. Leovi se tentokrát sice nevedlo, jak by si představoval, ale i tak obsadil se 3,5 body velmi pěkné 9. místo.

 

V kategorii mladších žáků předvedl rovněž velmi solidní výkon Matyáš Magdoň, který dosáhl se 3,5 body na 7. místo. Trenéry těší, že Matyášovy výkony mají vzestupnou tendenci.

 

Hned dva rýmařovští hráči zápolili v kategorii starších žáků. Robin Štefek, který se šachu aktivně věnuje asi rok, si zažil svou turnajovou premiéru, a to premiéru velmi vydařenou. Robin získal 5 bodů a umístil se na 5. pozici, kdy o ho o bronzovou medaili připravilo jenom horší pomocné hodnocení!

 

Druhý rýmařovský reprezentant v kategorii starších žáků Filip Večerka potvrdil svou příslušnost k okresní mládežnické špičce a s 5,5 body vybojoval stříbrnou medaili!

 

 

Celkové výsledky VC Bruntálu:

 

benjamínci

 

mladší žáci

 

starší žáci