Leo Novák bronzový na domácí Velké ceně

V sobotu 9. prosince se do Rýmařova sjeli mladí hráči a hráčky z celého okresu, aby se utkali v rámci třetího turnaje seriálu Velkých cen žáků okresu Bruntál v šachu. Turnaj byl rozdělen do třech hlavních kategorií a připraven byl i doprovodný OPEN turnaj. V jednapadesátičlenném startovním poli bylo hned 13 domácích reprezentantů, kteří se rozhodně neztratili.

 

Nejmladší šachisté se utkali v kategorii benjamínků. Na šachovnicích byly v této kategorii vidět líté boje a časté zvraty. Méně zkušeností vynahrazovali benjamínci svým nasazením a bojovností. Po sedmi odehraných kolech muselo o vítězi rozhodnout až čtvrté pomocné hodnocení, kdy krnovští Jan Říha a Petr Štepánek dosáhli oba na 6,5 bodu. Vítězem se nakonec stal první jmenovaný. K radosti domácích trenérů je na stupně vítězů doprovodil bronzový Leo Novák. Druhá rýmařovská hráčka v této kategorii Anna Nováková obsadila s 2,5 body pěknou 11. pozici.

 

Kategorie mladších žáků nabídla z pohledu boje o vítězství podobné drama jako kategorie benajmínků. Ze zlata se nakonec radoval Vojta Rybár, který získal 6,5 bodu. O půl bodu méně získal stříbrný Sebastián Sperlich. Z větším odstupem se na bronzovém stupínku umístala Tereza Theisová se ziskem 4,5 bodu. Všichni medailisté reprezentují Šachy Krnov. Rýmařovský šachový kroužek reprezentovala mezi mladšími žáky dvojice Matyášů. Na 9. místě se umístil Matyáš Magdoň se 3 body a na 11. místě si svou turnajovou premiéru odbyl Matyáš Košárek rovněž se 3 body.

 

V kategorii starších žáků jednoznačně kraloval krnovský reprezentant Jaroslav Kadlec se 6,5 body. Na druhém místě se umístil s 5 body bruntálský David Reed a na třetím místě rovněž s 5 body Stella Špetlová z Krnova. Z pětice rýmařovských hráčů v této kategorii se nejvíce dařilo 7. Filipu Večerkovi se 3,5 body. O půl bodu méně uhráli 11. Robin Štefek a 12. Filip Krečmer. Na 14. místě se dále umístil Václav Ondra s 1,5 bodem a na 16. místě Ivan Holub s 0,5 bodem.

 

V doprovodném OPEN turnaji určenému pro doprovod a žáky, kteří nespadají do žádné z hlavních kategorií, se utkali 4 rýmařovští hráči a 4 reprezentanti Krnova. Jednoznačným vítězem turnaje OPEN se stal domácí Erik Gruss, který přehrál všechny své soupeře. Na druhém místě se umístil rovněž domácí Roman Svatoň a na místě třetím hráč Krnova Petr Štěpánek. Další dva rýmařovští  reprezentanti v této kategorii Josef Jureček a Jiří Magdoň obsadili 4. a 5. místo.

 

Kompletní výsledky turnaje:

 

benjamínci

 

mladší žáci

 

starší žáci

 

OPEN