Šachový podzim zakončil okresní přebor škol

Podzimní šachová sezona byla pro rýmařovské hráče velmi nabitá a ozdobená několika medailemi. Zúčastnili se mnoha individuálních turnajů a prali se o body v rámci krajské soutěže a okresního přeboru. Jednou z posledních podzimních akcí byl okresní přebor škol ve Vrbně pod Pradědem, na který se vypravila hned tři rýmařovská družstva.

Generálka na přebor škol proběhla v sobotu 2. 12. 2017 na Velké ceně žáků v Bruntále. Rýmařov na ni vyslal početnou sestavu 8 hráčů. Největší radost udělal Marek Šuba, který obhájil stříbro z domácího turnaje a připsal si tak další cenné body do celkové klasifikace. Úspěchem bylo i vítězství Jana Štefanišina v doprovodném turnaji. Svou turnajovou premiéru si v Bruntále odbyl Milan Hamšík, který získal velmi dobrých 2,5 bodu.

O necelý týden později se do Vrbna vypravilo dvanáct rýmařovských žáků změřit své síly s hráči z jiných škol. ZŠ Jelínkova zastupoval na turnaji kvartet ve složení Milan Hamšík, Josef Jureček, Ondřej Dokoupil a Roman Svatoň v kategorii mladších žáků. Všichni čtyři se podobné akce zúčastnili poprvé, a proto jejich konečné 6. místo bylo úspěchem. Turnaj se zvlášť povedl Josefu Jurečkovi, který zúročil zkušenosti z jiných šachových akcí a připsal si 5 bodů ze 7.

V kategorii žáků starších reprezentovali ZŠ Rýmařov Marek Šuba, Tomáš Řoutil, Matěj Papaj a Marek Seitl. Družstvu bohužel scházelo v klíčových momentech více štěstí. Ani 8. místo však nelze brát v konkurenci prvoligových hráčů jako propadák. Navíc Tomáš Řoutil předvedl výborný individuální výkon a zajistil pro tým 5 bodů.

Posledním rýmařovským zástupcem na turnaji bylo družstvo Gymnázia a SOŠ Rýmařov ve složení Erik Gruss, Lukáš Pavlásek, David Staník a Adam Štěpán v kategorii středních škol. V této kategorii obsadilo rýmařovské družstvo 2. místo za letos suverénním Všeobecným a sportovním gymnáziem Bruntál. I když se nepodařila obhajoba loňského vítězství, byl výsledek umožňující postup do krajského kola úspěchem. Rýmařovské družstvo totiž zaznamenalo generační obměnu a nutno podotknout, že Erik Gruss a David Staník, kteří by mohli být ještě v kategorii starších žáků, zaznamenali velmi povedený turnaj a výrazně přispěli ke stříbrné příčce.

Turnajem ve Vrbně došlo k završení podzimní části sezony pro mladé rýmařovské šachisty. Doufáme, že si svou formu přenesou i do dalšího roku a opět budou bojovat o nejvyšší příčky na turnajích i v soutěžích družstev.

Výsledky:

Mladší žáci: http://chess-results.com/tnr319252.aspx?lan=5

Starší žáci: http://chess-results.com/tnr319259.aspx?lan=5

Střední školy: http://chess-results.com/tnr319251.aspx?lan=5