Velká cena Rýmařova v šachu 2016

Se začátkem školního roku se rozběhla naplno i šachová sezóna. V sobotu 22.  října se do našeho města sjelo téměř šedesát mladých šachistů a šachistek z celého okresu, aby změřili své síly v rámci Velké ceny Rýmařova žáků okresu Bruntál v šachu. Turnaj je jedním ze série okresních velkých cen a žáci při něm sbírají body do celkového umístění.

Turnaj začal po deváté ráno v prostoru malého sálu SVČ úvodním slovem starosty, který spolu s organizátory mohl přivítat žáky z Bruntálu, Krnova, Města Albrechtic, Moravského Berouna, Holčovic, Vrbna pod Pradědem, České Vsi a samozřejmě z domácího šachového kroužku. Na mladé naděje čekalo sedm těžkých partií, během kterých bylo vidět mnoho velkých zvratů i emocí. Všichni zúčastnění se do posledního kola rvali o co nejlepší výsledek. Turnaj měl mnoho diváků z řad příbuzných hráčů a oddílových trenérů, kteří po celou dobu s napětím sledovali a podporovali snahu svých ratolestí nebo  svěřenců.
Okolo čtrnácté hodiny turnaj skončil a mohlo se přistoupit k vyhlášení těch nejlepších. První tři hráči v každé ze tří kategorií obdrželi diplom a medaili. Každý si pak odnesl drobnou věcnou cenu. V nejmladší kategorii benjamínků (ročník 2008 a mladší) se o první místo dělili Adam Pírek z České Vsi a František Veselý z Města Albrechtic se stejným počtem bodů i stejným pomocným hodnocením. Kategorii mladších žáků (ročníky 2007–2005) opanoval neporažený Jan Šlachta z Krnova a nejlepším starším žákem (ročník 2004–2002) byl Pavel Kohut z Města Albrechtic. Domácím hráčům bohužel scházelo v klíčových momentech štěstí, ale i tak se statečně prali v silné konkurenci. Turnaj potvrdil sílící pozici regionů Krnovska a Albrechticka, kde se šachový sport velmi rozmáhá, ale také rostoucí oblibu šachů po celém okrese. Mnoho účastníků bylo spokojeno s průběhem turnaje, což samozřejmě potěšilo místní šachový oddíl. Nezbývá než popřát všem hráčům mnoho štěstí do dalšího průběhu sezóny.

Výsledky naleznete na:

Benjamínci:

http://chess-results.com/tnr244624.aspx?lan=5

Mladší žáci:

http://chess-results.com/tnr244625.aspx?lan=5

starší žáci:

http://chess-results.com/tnr244626.aspx?lan=5